2. Nesprávne užívanie a umiestnenie koženej sedačky
Užívanie koženej sedačky je nádhera…zvaliť sa po celom dni na svoje obľúbené miesto, oprieť si hlavu…no priznajme si, kto by to nemal rád?
Treba však myslieť na to, že takýmto spôsobom po 4-5 rokoch opotrebujete len obľúbené miesta na sedačke, ale opotrebovaným dojmom bude vyzerať celá Vaša sedačka.
Mäkký molitan spôsobuje to, že koža už nie je pekná natiahnutá, ale je voľná, následne sa na nej tvoria vrásky a záhyby, pri ktorých je riziko prasklín…
Pokiaľ je to možné treba meniť polohy na sedačke, prípadne mať viac obľúbených miest na ležanie/sedenie. Vyhnete sa tak nadmernému opotrebeniu molitanov na jednom mieste.
Deti a kožené sedačky? Určite odporúčame!
Niekoľko výhod:
- keď sa niečo vyleje tak sa to zotrie a Vy nemusíte čakať kým ten fľak na textile uschne
- v koženej sedačke je až o 90 % menej prachu a roztočov ako v textilnej
- rýchla „samoúdržba“, namiesto častého tepovania
Neodporúčame, aby deti chodili, alebo skákali po sedačke. Nie je to z dôvodu, že by sme im túto detskú radosť nechceli dopriať 🙂 Predstavte si to natiahnutie kože keď ju malá detská nožička zaťaží svojimi 15 kilami. Je to ešte väčší tlak ako keď si na sedačku prudko sadne dospelý človek.
Umiestnenie koženej sedačky v priestore je samozrejme vecou vkusu, avšak mali by byť dodržané určité zásady, ktoré pomôžu predchádzať poškodeniam povrchu:
- kožená sedačka by nemala byť vystavená priamemu slnku nakoľko dochádza k strate farby a vysychaniu povrchu kože
- nemali by ste umiestňovať Vašu koženú sedačku k zdrojom tepla – krb, radiátor…
- klimatizované a príliš suché priestory povrch kože vysušujú – preto treba dbať na dôkladnú impregnáciu, aby povrch kože nepraskal
Váš tím www.servis-sedaciek.sk